HANİMİŞ MİRAS?

Nerdesin?  Onlarca 'kız sen nerdesin?' mailim birkaç tanede  'nereye kayboldun' yorumum var yazılarımın altında. Demek ki m...

3 Mayıs 2016 Salı

MİM - RÖPORTAJ

 1- Müzik listenizdeki ilk 10 şarkıyı paylaşın. Dinlerken nasıl hissediyorsunuz ?  


1-Ceylan Ertem - El adamı ; O kadını şarkı söylerken izlemeyi seviyorum. Cover parçalar da her zaman hoşuma gitmiştir. 

2-Duman-Kırmış kalbini ; Bütün dünya toplanıp bana eziyet etmiş de Kaan efendi hepsine gününü gösteriyormuş gibi rahatlıyorum.

3-Ferudun Düzağaç - Sevdadandır ; Parçanın ismi bu olmayabilir. Feridun düzağacın bir gece vakti kuşlardan da küçük olduğunu idda etmesi...

4-Cem Adrian - Aşk bu gece şehri terk etti ; O adamdan o ses nasıl çıkıyor acaba diye diye dinliyorum. 

5-Ceylan Ertem - Ah bu şarkıların gözü kör olsun ; Olsun tabi

6-Gripin-Yalnızlığın çaresini bulmuşlar

7- Göksel - Kuş : Benden olsa olsa karga olur gerçi sesim çok kötü 

8- Göksel - Sen orda yoksun ; Yokken bile şarkı söylüyorum sana bide orda olsan neler yapıcam düşün.

9- İlhan İrem - Anlasana ; Bi türlü anlatamadım kendimi

10- Can bonomo - Meczup ; Yorumsuz.

Ne hissettiğim hakkında her hangi bir fikrim yok. Zaten her birini her dinleyişimde farklı şeyler düşünüyorum. Mesela yemek yaparken rendeyi bulamadığımda da Sen orda yoksun parçasını söyleyebiliyorum.

2- Göbek adınız nedir ? Sizin için önemini anlatabilir misiniz ? 

Göbek adım yok. Ama göbeğim var. Bende kendi göbeğime kendim isim verdim. Dubuk diyorum ona. İnşallah kilo verince gidicek. Yoksa yeni bir kimlik çıkartmak zorunda kalacağım.


3- Cüzdanınızda neler olduğunu bizimle paylaşın.. 

Para hariç herşey var. Parayı genelde pantolon ceplerimde taşıyorum. Çünkü ikide bir o koca çantayı aç içinde iki saat cüzdanı bul. Aç para bul. Yoruyor beni. Evet bildiğiniz tembelim. O kadar tembelim ki pratik çözümler üretiyorum. Level atladım. Aile resimleri. Banka makbuzları falan var. Cüzdanımın markası Namgo bu arada. Tamam çakma olduğunu biliyordum da bu da biraz fazla oldu.4- Kim veya ne olmadan yaşayamazsınız ? Neden ? 

Can olmadan yaşayamam. Koca sonuçta kolay bulunmuyor. Bidaha yenisini bulmakla da uğraşamam. Gene flört et, göster, elletme, azcık ellet, bekle ki evlenme teklif etsin (: şaka şaka çok seviyorum hergeleyi, ölüyorum onun için.  
Kitaplar olmadan da yaşayamam. Yaşadığım zaman hayat ot gibi oluyor.

5- Koleksiyonunu yaptığınız herhangi bir şey var mı ? 

Lise sona kadar peçete koleksiyonu yaptım. Boynuzu yediğim ilk gün salya sümük ağlarken hepsini harcadım. Onarca rengarenk peçeteye burnumu sildiğimi anlayınca iki gün daha ağladım. Nasıl olur demeyin, sinir krizi geçirirken insan burnunun ucunu göremiyor.

6-Evcil hayvan olarak ne beslemek isterdiniz? 

Kedi besliyordum adı da Lekeydi. Alacalı bulacalı bir kediydi. Mahallede ki köpeklere saldırıyordu manyak. Sahibine çekmiş şirret. Anlaşmalı ayrıldık. Onu hala özlüyorum ama şuan daha mutlu. Bir tek dileğim var mutlu ol yeter. Kuş besledim onun hazin sonuna ŞURADAN bakabilirsiniz. Şu an bir kaplumbağam var habire uyuyor. Kış uykusuymuş. Sanırım kendini ayı sanıyor.
8- Sizi gülümseten bir şeyleri bizimle paylaşır mısınız ? 

Yavru ördekler! Bebek kahkası. Çikolata. Yazın yağan yağmur. Yolladığınız yorumları okumak (kesinlikle benden daha komiksiniz de farkında değilsiniz) 

9- Hangi alanda iyi olmak isterdiniz ? 

Müzik kulağım olsun isterdim. Onun yerine normal kulaklarım var diye şükretmeyecek kadar salak olmamak da isterdim ama kısmet. 

10-Bize biraz güçlü yönlerinizden bahseder misiniz? 

Hepiniz biliyorsunuz zaten. Az buçuk insanları güldürebilmek. (Şu an Can'a sordum benim güçlü yönüm ne diye, 'çenen' dedi eşşek.) Ben çenem yerine savunma mekanizmam diyeyim ona. 

11- Biraz da zayıf yönlerinizden ? 

En zayıf tarafım zayıflayamamam. Düz mantık iradesizlik. Hepi topu 8 kilo vericem 3 senedir veremedim. Aynı iradesizlik sigarayı da bıraktırtmıyor. Kitapları da... 

13- Favori şiiriniz ya da sizin için anlamı olan bir şiir var mı ? 


MERDİVEN

Ağır, ağır çıkacaksın bu merdivenlerden,
Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak,
Ve bir zaman bakacaksın semâya ağlayarak...

Sular sarardı... yüzün perde perde solmakta,
Kızıl havâları seyret ki akşam olmakta...

Eğilmiş arza, kanar, muttasıl kanar güller;
Durur alev gibi dallarda kanlı bülbüller,
Sular mı yandı? Neden tunca benziyor mermer?

Bu bir lisân-ı hafîdir ki ruha dolmakta,
Kızıl havâları seyret ki akşam olmakta...  AHMET HAŞİM
 
----------------------------------------------------------------------------------------
Öyle bir hayat yaşıyorum ki , 
Cenneti de gördüm , cehennemi de 
Öyle bir aşk yaşadım ki 
Tutkuyu da gördüm ,pes etmeyi de. 
 Bazıları seyrederken hayati en önden, 
Kendime bir sahne buldum oynadım. 
Öyle bir rol vermişler ki , 
Okudum okudum anlamadım. 
 Kendi kendime konuştum bazen evimde, 
Hem kızdım hem güldüm halime, 
Sonra dedim ki "söz ver kendine" 
Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin, 
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin, 
Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. 
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin. 
 Öyle bir hayat yaşadım ki ,
son yolculukları erken tanıdım 
Öyle çok değerliymiş ki zaman, 
Hep acele etmem bundan, anladım...   Friedrich Nietzsche   

(Bu şiiri sevmeyen yoktur zaten.)


14- Özel bir yeteneğiniz var mı ? 

Var. Şom ağzım. En son deprem olucak dediğimde 17 Ağustos depreminden 2 gün önceydi. Hem iyi hem kötü bu. Dağ başında kalsam da içten bir şekilde 'off yürümek istemiyorum' desem, alakasız bir yerde alakasız bir tanıdık arabayla yanaşıverir ve eve ulaşırım. Canım reçel isterse ertesi gün eve el yapımı kavanoz kavanoz reçel gelir bir akrabadan.
Hep bir helikopterim olsa ne güzel olur falan diyorum. Ah yolda bir çanta para bulsam ne güzel olur falan.... da sistem öyle işlemiyor. Ağızdan bilinçsiz çıkan içten bir istekse kesin oluyor. Şu istek olayı nasıl işliyor bir öğreneyim sıçtınız. Dünyayı ele geçireceğim.


15- Favori mevsiminiz hangisi ? neden? 


Öyle bir mevsim yok. Ama kara, yağmura bayılırım. 


16- Hadi bize el yazınızı gösterin... 
17-Burcunuz nedir? Sizinle uyumlu özellikler hangileri ?  

Yay. Bütün özelliklerini de taşırım. Cana yakın eğlenceli, biraz bencil, lider, esprili, aşırı özgür ruhlu, bağımsız cart curt. Böyle söyleyince havalı oluyor da orjinali bildiğin Miras.


18- Katıldığınız ilk konser hangisiydi? 


Model. Yok aslında Ceza... da olur o kadar lisedeydim.


19- Satın aldığınız son giyisilerle birlikte bir fotoğrafınızı paylaşır mısınız?  

Bugün değilse bile bir gün paylaşacağım o fotoğraflarımı. Önce ülkeyi terk etmem lazım yalnız. Afrika sınırını bir geçeyim ilk işim bloğa foto koymak olsun. Benim gömdüklerim de toplanıp beni gömmesinler sonra.


20-Günün birinde nereyi ziyaret etmek ya da nerede yaşamak isterdiniz? 

40 yıl sonra falan, bahçeli, deniz kıyısı bir yer de yaşarım umarım ama   bende bu şans varken kesin Sahra çölünde bulurum kendimi. Orda da kutup ayısı çıkar karşıma. Sohbet ederiz onla artık. Bahçeli evden falan bahsderim ona. Domates ekme hayalimi anlatırım. Sonra öper muhtemelen beni. E kutuplardan çöle kadar gelmiş madem zahmet etmiş, ayıp olmasın. İnşallah yakışıklıdır.


21- Sizi güldüren 5 kelime  ya da söz öbeğini listeler misiniz ?


Genel anlamda sürekli gülen bir insanım zaten ota boka gülerim. 

22-Sahip olduğunuz en kıymetli şey nedir? Neden kıymetli ?

Kitaplarım. Kardeşim ve Can.


23-Yaparken heyecan duyduğunuz bir şeyden bahseder misiniz ?

Misafir ağırlamak. Planlıysa ve sevdiğim birileri geliyorsa neden bilmiyorum bu beni heyecanlandırıyor. Yeniden yapılandırma, tamir ve dekore etme. Çikolatalı pasta. Vişne reçeli.


24- Şu an okumakta olduğunuz ya da en son okuduğunuz kitap ? 
Hayvan çiftliği - George orwel (evet daha yeni okuyorum ancak fırsatım oldu) - şuan okuduğum.

Dokuz gün - Gilly macmillan


25-Favori Disney karakteriniz hangisi ? Neden?

Tweety. Dişi sanarak büyüdüğüm erkek kuş. Kafası totosundan büyük olsa da çok sevimli gelmiştir.


26-Ziyaret etmek istediğiniz 10 yeri sayabilir misiniz ? 

Kapadokya - Pamukkale - Hala İstanbul akvaryuma gitmedim - Klasik olucak ama Fransa- Venedik - Barselona - Japonya. Ne alakaysa - Kutuplar (o soğukta nasıl yaşıyorlar sırf meraktan gidip bakacağım).  Zaten Afrika ve Hindistana bana yol gözüküyor o da aradan çıkmış olur.


27- Dağınık mısınız yoksa düzenli mi ?

O kadar dağınığım ki yatak odamda koltuk varmış ama üstündeki elbise yığınından unutmuşum. Zor bela o elbiseleri katlayıp yerleştirince koltuğu buldum. O kadar sevindim ki, koltuğu yeni almış gibi oldum. Allah sevdiği kuluna eşşeğini önce kaybettirip sonra buldururmuş. Evde koltuğumu kaybettim. Can koltuğu görünce bizim koltuk olmadığını idda etti çünkü koltuğun rengini kahve hatırlıyormuş (koltuk siyah). Bulaşıktan, ortada ki sofradan, yerdeki tozdan rahatsız oluyorum. Kalkıp toplamasam da oluyorum. Ama dağınıklıktan olmuyorum. Allah sonumu hayır etsin.28-En sevdiğiniz 3 müzik grubu?

Gripin
Model
Duman


29-Korkularınızdan bahseder misiniz?

Çok sevdiğim insanların ölmesinden olağan üstü endişe duyuyorum. Durup durup endişeleniyorum. Ölmeden gömülmekten korkuyorum. Böceklerden hoşlanmıyorum. Onlarda benden hoşlanmıyorlar. Kavga ayırmayı, entrikayı galiba biraz seviyorum çünkü hep kendimi bir olayın içinde buluyorum. Bir gün başıma patlayacak diye korkuyorum. Tencere yemeklerinden korkuyorum (ne saçma demi) çünkü beceremiyorum. Kendi çenemden çok korkuyorum. 30-Neden blog yazmaya başladınız ? Blog adınızın bir hikayesi var mı ? 


Miras isminin bir anlamı yok. Rüyamda gördüm sanırım. Miras isminde bir kızım vardı. Tınısı hoşuma gitmişti. Bir de evrene mesaj yolluyorum gibi hissediyorum. Bir mucize olur da Mısırda bana miras bırakan bir dedem falan çıkar belki. Şimdi farkettim de bazen çok boş bir insan oluyorum. Bloğu takip ediyorsanız ki, çok sadık bir okuyucu kitlem var (size bayılıyorum) biraz da kendi kişiliğimden dolayı sanırım, hep absürt olaylarla karşılaşıyorum. Etrafımdaki insanlarda ilginç. Manyak manyağı çekiyor. Ben mi anormalim yoksa var mı benim kadar dağınık bir hayat yaşayan, hep bu saçma sapan şeyler benim mi başıma geliyor, onu merak ettim. Farkettim ki yok. Tek salak ben olabilirim. O kadar çok içimde tuttuğum şey varmış ki, bloğu açınca farkettim. Bunları anlatmak dert yakınmak rahat rahat, yüzlerine söyleyip kalplerini kırmak istemediğim insanların dedikodusunu yapmak, bana psikoterapi seansı gibi geldi. Hep söylediğim bir cümle var ; (Yakalanırsam ki yakalanmayı hiç düşünmüyorum) yazdığım insanlar da kusura bakmasınlar. Şu koca evrene hayrımız dokunmayacaksa niye yaşıyoruz ki o kadar saçma anıyı....

Adettendir gençler ben yaptım sizi de beklerim. Gamzeciğim seni sahneye alalım şekerim. İstanbul hanımefendisi sizde önden buyrun.. Deli müzeyyenciğim nerelerdeysen sende teşrif et. Kurall kesin yazmalısın. Herşeyden konuşmalı (herşey hakkında fikri olan insanın kişiliği de ilgi çekici) Bir poşet kitap (eminim çok keyifli olur onun mimi) Derya deli kızın bohçasına yakışan bir reportaj olur bence bu lütfen katıl oldukça keyifli. Oytunla hayat da bu mimi görmek istediğim bloglardan biri. Seviyorum sizi öpüldünüz.


28 yorum:

 1. Merhaba canım <3
  Çok güzel bir mim olmuş, keyifle kahkahalarla okudum :))
  4 ve 7'de koptum resmen :)) ALLAH iyiliğini versin emiii :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen katılmamışsın mutlaka bekliyorum yapması da keyifli çünkü (:

   Sil
 2. Seni tanımak güzel oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seni tanımakta güzel olur. Sende katıl. Bulaşan herkesin başını yakıyorum bi kere sabit :D Gel bacım

   Sil
 3. güçlü yönünüzün farkında olmanız ne hoş. çok güldüm. bi de tweety erkek mi ya...nasıl anladınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vikipedi : Tweety, ilk kez Bob Clampett tarafından yaratılmıştır. Tweety'nin ilk görünümü, 1942 yılındaki A Tale of Two Kitties adlı kısa filmdedir. O zaman Tweety yavru bir kuştu ve adı Orson 'du. Delikanlı kuş.

   Sil
  2. 40 yıl düşünsem wikipedi de tweetyi aramak aklıma gelmez sanırım :)

   Sil
  3. Saçma meraklarım var biliyorum :D

   Sil
 4. Ne kadar hoş bir mim olmuş, zevk ile okudum... Taa ki adımı okuyana dek. Yaa,ne gerek vardı bacııımmm (içimden gübecikler atiiiimmm) :)) en kısa zamanda cevaplarım, jelikom. Öpüyoruz seni bücür ileee

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence bücür de cevaplasın hatta onun ceevapları parantez içinde yaz ((:

   Sil
 5. Biliyordummmm, çok keyifli cevaplar vereceğinizi biliyordum.Önce kırmadığınız ve nazlanmadan cevapladığınız için, ardından da orijinal ve güldürüklü cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sakın yakalanmayın, yakalanırsanız da aynen yazmaya devam edin lütfen :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ya estağfurullah ben senin mimini de çok beğendiğim için yaptım zaten. Seni mutlu ettiysem ama ben daha çok mutlu olurum. (:

   Sil
 6. Biliyordummmm, çok keyifli cevaplar vereceğinizi biliyordum.Önce kırmadığınız ve nazlanmadan cevapladığınız için, ardından da orijinal ve güldürüklü cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Sakın yakalanmayın, yakalanırsanız da aynen yazmaya devam edin lütfen :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Da bişeye dikkat ettim şimdi sende dikkat ettin mi? Gerçi ben kopyala yapıştr yaptım soruları senden, 7 numaralı soru yok naaptın beğenmedin sildin mi (((:

   Sil
  2. Zaten mimin ilk bölümünde belirttim . 7ve bir soruyu daha atladım . Birinde gece yatarken ne giyersiniz diye soruyordu , işime gelmedi es geçtim . Diğer atladığım soruda da ilk arabam ve şimdi kullandığım .. Bu soruyu da atladım..:)

   Sil
 7. Miras ya.. Namgo ne yaratıcı bir markadır :)
  Bak daha önce düşünmemişim, benim de en zayıf noktam, zayıflayamamam olabilir :) hatta en zayıf halkam da, göbek bölgemde bulunan denize girerken kullandığımız gibi lastik simit :) en kuvvetli halka demek daha uygun olur sanırım :)
  Teşekkür ederim Miras, yapacağım bu mimi en yakın zamanda inşallah. Kocaman öptüm canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yapınca bana çıtlat sende gizemli gizemli dolaşma etrafta :)

   Sil
 8. dün tüm yazılarınızı okudum ama bitti. biraz daha yazsanıza. çok güzel yazıyorsunuz. cidden..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahhaa çok keyiflendim teşekkürler. Bloğun mizahtan ayrılmaması için psikolojimin düzgün olduğu zamanlar yazıyorum ama bu aralar bu çok az oluyor. Kendimi biraz toparlarsam ruhsal anlamda umarım daha sıık yazabileceğim. 60 yazının tamamını okudun mu cidden :)

   Sil
 9. bi tane kuşlu olan kaldı..o da telefonun devam şeysi yüzünden. bulunca okuyacağım onu da. iyi yazar bulunca bırakmamak lazım:)

  YanıtlaSil
 10. miras ben yazmasam olmaz mı yaaa. klavyenin tuşlarına basmaya bile üşeniyorum :) kurall

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bana bak! Çık o depresyonundan canımı sıkma benim teoman mısın oğlum sen sektörü bırakıyosun ? Bak sen benden çok eskisin bana örnek olman lazım ayıp değil mi :D

   Sil
  2. tamam ya. ne bağırıyorsun minnacık çocuğa :(

   Sil
  3. yaptım nihayet sabahtan buyana uğraşıyorum. oh beee!!!!!!!!!

   Sil
 11. Bir ara gülmekten patates boğazımda kalıyordu,sonum Oya Aydoğan gibi olacaktı.Neyse şimdilik olmadı ama bir ara kesin yemekten olur.
  Hangisine yorum yapsam bilemedim,en iyisi toptan çok güzel yazı olmuş demek de bu arada eğer şu dilek işini halledersen bana da söyle,şom ağzım bir tek kötü şeyler söyleyince gerçekleşiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Patatesten korkan insanlar derneğine hoşgeldin :D Allah korusun öyle birşey olursa elektrik süpürgesini falan çalıştır ağzına sok tırnaklama sakın :D Dilek işini halledersem hepinizin haberinin olacağına garanti veriyorum. Birgün Obamanın yanında beyaz bir Türk kızı görürseniz bilin ki o benim ve dilek işini çözmüşüm :D

   Sil